Kasutatud autode turg püsib stabiilsena

Eesti suurima automüügiportaali auto24.ee poolt avaldatud andmete kohaselt eelmisel aastal suuri kõikumisi kasutatud autode ostus-müügis ei toimunud ning see püsis võrreldes 2013. aastaga suhteliselt samal tasemel nii sisestatud kuulutuste arvu, populaarsemate mudelite kui ka keskmiste hindade poolest.

Samas on auto24.ee omanikfirma AS Sanoma Baltics juhatuse esimehe Margus Tomberg´i sõnul muutunud järjest asjatundlikumaks tarbimiskäitumine. Ära on jäänud müügiplatsidel ringijalutamine ja auto ostmine „juhuslikult“ – vaatama minnakse juba väga konkreetset autot, mis on eelnevalt internetis välja valitud. Aktiivselt loetakse ka temaatilisi foorumeid, küsitakse nõu teistelt, võrreldakse kasutatud autode hindu jne.

Odavam hinnaga autod saavad müüdud lühema aja jooksul

Tavaliselt on lühem tavakasutajate poolt müüdavate autode müügiperiood, kuna ka nende poolt pakutavate autode hinnad on automüügiettevõtete hindadest tunduvalt odavamad. Lisaks võib aasta lõikes täheldada automüügiettevõtete poolt pakutavate sõidukite keskmise hinna ca 400-eurolist tõusu. Üsna loomulikuna on kõige lühema müügiperioodiga on 1990-ndatel valmistatud autod, kuna ka nende hinnatase on madal. Suurt huvi pakub autoomanikele ka see, kui kiiresti nende auto väärtus aja möödudes väheneb.

Populaarsemad mudelid

Auto24 portaalis teostatud otsingute edetabelis võrreldes eelmise aastaga muudatusi polnud – endiselt pole Saksamaa autotootjate toodangule võrdset ning esikohad napsasid endiselt BMW, Audi, Volkswagen ja Mercedes-Benz. Mudelitest osutus eelistatuimaks Audi A6, millele järgnesid kohe BMW 5 seeria, Volkswagen Passat, Audi A4 ja BMW 3 seeria.

Vanuse poolest on kõige populaarsemad jätkuvalt 5-10 aasta vanused kasutatud autod – need moodustavad kõigist kasutatud autode kuulutustest ca kolmandiku. 10-15 aasta vanuste autode kuulutuste osakaal on kõigist kuulutustest ca neljandik.

Allikas

Kontakt

BCS Auto (Baltic Car Solutions) on paindlik, soodne ja parimaid rendilahendusi- ning võimalusi pakkuv ettevõte. Meie eksperdid on lisaks autorendile ja müügile Sinu teenistuses ka hoolduse ja remondi küsimustes. Oled alati oodatud!

Autode rent ja müük

Vahur Randveer
Tel: +372 514 6000
E-post: vahur@bcsauto.ee

BCS Auto OÜ
Türi tn 6, 11313, Tallinn
Tel/fax: +372 684 4800
E-post: info@bcsauto.ee

Autopargi haldur

Rene-Evert Randveer
Tel: +372 53 03 3444
E-post: rene@bcsauto.ee

BCS Auto OÜ
Türi tn 6, 11313, Tallinn
Tel/fax: +372 684 4800
E-post: info@bcsauto.ee

Autoteenindus

Tauri Maalt
Tel: +372 51 61 600
E-post: tauri@bcsauto.ee

BCS Autoteenindus OÜ
Türi tn 6, 11313, Tallinn
Tel/fax: +372 684 4800
E-post: info@bcsauto.ee