You are currently viewing Kasutatud autode turg püsib stabiilsena

Kasutatud autode turg püsib stabiilsena

Kasutatud autode turg püsib stabiilsena

 

kasutatud-autode-turg

Eesti suurima automüügiportaali auto24.ee poolt avaldatud andmete kohaselt eelmisel aastal suuri kõikumisi kasutatud autode ostus-müügis ei toimunud ning see püsis võrreldes 2013. aastaga suhteliselt samal tasemel nii sisestatud kuulutuste arvu, populaarsemate mudelite kui ka keskmiste hindade poolest.

Samas on auto24.ee omanikfirma AS Sanoma Baltics juhatuse esimehe Margus Tomberg´i sõnul muutunud järjest asjatundlikumaks tarbimiskäitumine. Ära on jäänud müügiplatsidel ringijalutamine ja auto ostmine „juhuslikult“ – vaatama minnakse juba väga konkreetset autot, mis on eelnevalt internetis välja valitud. Aktiivselt loetakse ka temaatilisi foorumeid, küsitakse nõu teistelt, võrreldakse kasutatud autode hindu jne. Autoostu huvilistel soovitame lisaks lugeda, miks on kasulik osta kasutatud autosid just autorendifirmadelt.

Odavama hinnaga autod saavad müüdud lühema aja jooksul

Tavaliselt on lühem tavakasutajate poolt müüdavate autode müügiperiood, kuna ka nende poolt pakutavate autode hinnad on automüügiettevõtete hindadest tunduvalt odavamad. Lisaks võib aasta lõikes täheldada automüügiettevõtete poolt pakutavate sõidukite keskmise hinna ca 400-eurolist tõusu. Üsna loomulikuna on kõige lühema müügiperioodiga on 1990-ndatel valmistatud autod, kuna ka nende hinnatase on madal. Suurt huvi pakub autoomanikele ka see, kui kiiresti nende auto väärtus aja möödudes väheneb.

Populaarsemad mudelid

Auto24 portaalis teostatud otsingute edetabelis võrreldes eelmise aastaga muudatusi polnud – endiselt pole Saksamaa autotootjate toodangule võrdset ning esikohad napsasid endiselt BMW, Audi, Volkswagen ja Mercedes-Benz. Mudelitest osutus eelistatuimaks Audi A6, millele järgnesid kohe BMW 5 seeria, Volkswagen Passat, Audi A4 ja BMW 3 seeria.

Vanuse poolest on kõige populaarsemad jätkuvalt 5-10 aasta vanused kasutatud autod – need moodustavad kõigist kasutatud autode kuulutustest ca kolmandiku. 10-15 aasta vanuste autode kuulutuste osakaal on kõigist kuulutustest ca neljandik.