You are currently viewing Mida peaksid teadma sõiduauto elektrilisest eelsoojendusest?

Mida peaksid teadma sõiduauto elektrilisest eelsoojendusest?

Soovid talvel alati sooja autosse istuda?

Eelsoojenduse paigaldusega ei pea see mõte vaid helesiniseks unistuseks jääma. Kuigi uuematel autodel on eelsoojendus lisavarustusena saadaval või harva isegi baaspaketis, siis seda lahendust saab lisada ka vanematesse autodesse tagantjärgi.

Loe edasi, et saada teada, mis põhjustel tasub eelsoojendust kasutada ning mida peaksid kindlasti selle mugavust tagava tehnolahenduse kohta teadma.

Sõiduauto elektriline eelsoojendus koosneb neljast olulisest komponendist:

  • Mootori soojendus. Selle seadme eesmärk on soojendada mootor ja õli, et vähendada hõõrdumist. Tulemuseks on mootori komponentide pikem eluiga ja madalam kütusekulu.
  • Salongi soojendus. See seade muudab õhu auto salongis meeldivalt soojaks. Kokkuvõttes läheb sul vaja vähem muid soojust andvaid funktsioone, mille tulemusel kulutab mootor vähem kütust.
  • Juhiäpp. Mobiilse rakenduse kaudu saad kontrollida soojenduse toimimist ja programmeerida endale mugavaim temperatuuri regulatsiooni ajakava.
  • Akulaadija. Antud komponendi eesmärk on hoida aku maksimaalse täituvuse juures. Niiviisi saad kindel olla, et isegi kõige külmema ilmaga käivitub su auto alati kui seda vajad.

Miks on eelsoojenduse kasutamine hea mõte?

#1: Vähem reostust

Kas teadsid, et külm käivitus toodab eriti suure koguse mürgiseid heitgaase? Seepärast saad eelsoojenduse abil vähendada toksiliste heitgaaside lennutamist meie elukeskkonda.

#2: Pikem mootori eluiga

Kui soojendad mootorit enne sõitma hakkamist, siis pikendad sellega mootori erinevate osade töökorras seisundit ja üleüldist eluiga. Nimelt on külm õli tihkema konsistentsiga, pakkudes mootori liikuvatele osadele kehvemat lubrikatsiooni.

#3: Kulub vähem kütust

Elektrilise eelsoojenduse tehnoloogiat kasutades saad hoida kütuse pealt raha kokku. Soojaks köetud mootoriga liikuma hakates kulub vähem kütust. Pikema aja peale võib sääst kujuneda märkimisväärseks summaks, mida saad millegi vajaliku jaoks kasutada.


Millised on elektrilise eelsoojenduse puudused?

Loomulikult pole ükski lahendus ideaalne. Elektrilise eelsoojenduse puhul näeme kahte põhilist miinust:

a) Esiteks läheb vaja auto elektriliseks eelsoojenduseks statsionaarset elektripistikut. Kui püsiv ja turvaline ligipääs elektrivoolule puudub, siis kahjuks kaob eelsoojenduse süsteemi paigaldamise mõte sootuks.

b) Teiseks võtab eelsoojenduse protseduur aega. Sõltuvalt välistemperatuuri krõbedusest tuleb arvestada vähemalt 2-4 tunnise protsessiga. Loomulikult tuleb appi nutitelefoni rakenduse kaudu soojenduse graafiku programmeerimine. Siiski pole võimalik ootamatute väljasõitude korral sama süsteemi kaudu ruttu autot soojaks saada.


Pikk jutt lühidalt: Mida peaksid teadma sõiduauto elektrilisest eelsoojendusest?

Kes naudib külmal talvehommikul kõledasse autosse istumist?
Kuigi elektriline eelsoojendus pakub nii juhile kui kaassõitjatele lisamugavust, on selle süsteemi paigaldusel praktilisi põhjuseid veelgi.

Nimelt pakub neljast põhikomponendist koosnev elektrilise eelsoojenduse süsteem kolme lisahüve:

  • Mootori liikuvate osade eluiga ja töine jõudlus muutub paremaks.
  • Käivituse järgselt sõitma hakates kulub vähem kütust.
  • Ümbritsevasse keskkonda paiskub külma käivitusega võrreldes tagasihoidlikum kogus heitgaase.