You are currently viewing Kuidas auto müügiks paremaid fotosid teha?

Kuidas auto müügiks paremaid fotosid teha?

Soovid enda isikliku sõiduauto maha müüa?

Auto edukas müük nõuab tähelepanelikkust, kannatlikku meelt ja tõelist müügimehe vaistu. Tänasel virtuaalsel kasutatud autode müügiturul käib väga tihe pakkumine. Igal müüjal on vaja konkurentidest millegi poolest erineda.

Korralikud ja professionaalsed fotod on üks müügiõnne tõstmise eelduseid. Sul võib olla tasemel auto, ent piltide puudumisel võib suur osa huvilistest kuulutust ignoreerida.

Ja praegusel visuaale esikohale tõstval ajastul kahandab olematu fotomaterjal tunduvalt usaldusväärsust. Nii mõnedki potentsiaalsed ostjad mõtlevad nii…

Kui pole pilte, siis mis siin ikka enam ühendust võtta, mingi kahtlane teema igal juhul.

Seepärast tasub kindlasti panustada auto müümiseks ka tasemel pildistamisse. Järgnevalt katame põhilised soovitused, mis aitavad sul auto korrektse pildistamise kaudu kiiremini müügini jõuda.


#1: Jäädvusta autot iga nurga alt

Ostjad tahavad näha võimalikult palju detaile. Seepärast ära kunagi piirdu vaid igava otsevaatega. Tee piisavalt pilte iga nurga alt ja jäta kaamerasilma vaatevälja põnevaid detaile.

Mootorit tasub ainult sel juhul pildistada, kui see on eriliselt puhas või pakub eripärast vaatepilti. Igal muul juhul on mootori fotoga raske ostjaid põnevile ajada ja sõidukit atraktiivsemaks muuta.


#2: Hoia fookus autol

Liialt paljudel kasutatud autode piltidel on tagataust, mis haarab ebavajalikult tähelepanu. Kui pildistamisel muud moodi ei saa, siis võiksid vähemalt hiljem arvutis fotode fookust selgemaks lõigata.

Igal juhul tasub eelistada neutraalseid taustasid. Siiski võib mõnikord vinge taust kasuks tulla. Näiteks maasturi müümisel ei tee sugugi halba, kui näitad vähemalt mõnel fotol autot looduslikus miljöös või raskete teeoludega piirkonnas.


#3: Puhasta auto enne pildistamist

Kas see tundub ilmselge soovitusena? Kui lapata läbi piisaval hulgal autoportaalide kuulutusi, siis võib leida ehmatava koguse pilte kasimata ja räpaste salongidega autodest.

Tee enne fotosessiooni põhjalik salongipuhastus ja löö kere korralikult läikima. Lisaks üldisele atraktiivsusele näitab see ka omanikku paremas valguses. Nimelt soovivad ostjad, et omanikud oleksid autoga heaperemehelikult ringi käinud.


#4: Väldi otsest päikesevalgust

Jah, päikesevalgus võib olla maastike pildistamiseks suurepärane, ent sõiduautode fotosessioonide ajaks võiks pigem mõne varjulisema koha leida. Tugevad kontrastid ja peegelduvad päikesekiired ei tee sõidukeid üldjuhul sugugi kenamaks.


#5: Koosta ausat fotomaterjali

Mitte kunagi pole mõtet fotosid töödelda, et iluvigu või muid probleeme varjata. Kui ostja jaoks on igal juhul teatud kahjustused vastukarva, siis hoiab ausate piltide üles laadimine mõlema poole aega kokku. Enne tehingu tegemist tuleb nii või naa kõik silmaga nähtav välja.


Lõppsõna: kuidas kasutada fotosid isikliku auto müügiks?

Fotod on isikliku auto müümisel meeletult tähtsad. Kui jätad pildid tegemata, siis on suur tõenäosus, et osa võimalikest ostjatest jätab kontakteerumata. Piltide puudumine pole usaldusväärne.
Järgi neid soovitusi, et võtta fotode tegemisest maksimumi:

  • Väldi häirivaid ja tähelepanu kõrvale viivaid taustu
  • Ole fotode tegemisel iluvigade suhtes aus ja läbipaistev
  • Tee enne pildisessiooni korralik puhastus nii seest kui väljast
  • Jäädvusta autot mitmes vaates ja kaasa piisavalt detaile
  • Hoidu otsese päikesevalguse käes pildistamisest