You are currently viewing Kuidas hoida auto turuhinda kõrgel, et vähem raha kaotada?

Kuidas hoida auto turuhinda kõrgel, et vähem raha kaotada?

Kas soovid oma auto müügiväärtust säilitada?

Kui jah, siis tegelikult pole siin midagi keerulist. Oma auto eest tuleb head hoolt kanda! Olgu see hilisemaks müügiks või üldise eluea pikendamiseks.

Siiski on mõningad autot heas korras hoidvad harjumused teistest suurema kaaluga. Seekordses artiklis vaatamegi lähemalt põhilisi soovitusi, mis aitavad piirata oma auto müügiväärtuse järsku langust.

NB! Kuigi saad auto väärtuse kukkumiseks üht-teist ära teha, siis paratamatu fakt on see, et tavalise kasutatud sõiduauto hind langeb iga aastaga. Äkilisemad langused toimuvad mõne aasta jooksul pärast esmaostu. Järgnevate aastate jooksul langustrend jätkub, ent sujuvama kurviga.

 

#1: Paranda pisivead viivitamatultVanaauto purustatud klaas

Väikeste kriipsude-kraapsude ja mõlkide esinemisel tegele nendega esimesel võimalusel. Siin on kaks põhjust, et mitte pikalt oodata:

  1. Iluvea süvenemine. Kui jätad väiksema skaalaga probleemid tähelepanuta, siis võivad need meie kliimas kergesti süvenema hakata. Lõpuks pead tegelema põhjalikuma roostetõrje ja muude protseduuridega.
  2. Psühholoogia. Mida rohkem väikesed vigu autole korjad, seda vähem hoolikaks oma auto suhtes ajapikku muutud. Praktika on seda korduvalt näidanud isegi juhtide puhul, kes sellist suhtumist isiklikult eitavad.

 

#2: Hoia auto salong puhas

Autosalong 50ndatel

Rikutud ja päevinäinud sisemus omab küll vähem kaalu auto üldise tehnilise seisukorraga võrreldes, ent siiski mõjutab sõiduki tajutavat väärtust. Seega, jälgi järgnevaid põhimõtteid, et hoida oma auto sisemus heas korras.

  1. Puhasta regulaarselt jalamatte ja käi salong tolmuimejaga üle.
  2. Eemalda aeg-ajalt kogunenud prügi. Või veelgi parem: viska rämps ära pärast iga sõidu lõppu!
  3. Võimaluse korral hoidu autos söömisest ja joomisest. Kasuta ainult lekkekaitsega joogitopse.
  4. Jälgi, et ei transpordiks salongis esemeid, mis võivad seda määrida.
  5. Nahksisu korral kasuta iga paari kuu tagant hooldusvahendeid, et hoida nahk kvaliteetse ja tervena.

 

#3: Eelista hoiustamiseks garaaži

30ndate masin garaazis

Kui sul on valida, kas hoiustada oma autot siseruumis või väljas, siis auto väärtuse säilitamise seisukohast on ainult üks õige vastus. Hoia oma auto isiklikus garaažis või hoiuteenuse ruumides!

Pidevalt väljas pargitud auto jääb ilmastiku meelevalda. Krõbekülmad temperatuurid, tormituuled, vihmavalangud ning aeg-ajalt lume alla mattumine. Rääkimata suvisest intensiivsemast päikesest.

Lisaks kaitseb garaažis hoidmine juhusliku vandalismi eest. Kuigi seda esineb Eestis pigem harva, siis oleme viimastel aastatel pidanud kahjuks korduvalt meediast lugema uudiseid vandalismi ohvriks sattunud sõidukitest.

 

#4: Ära suitseta autos

Vana daam suitsetab autos

Kas oled suitsetaja? Kui jah, siis hoidu kindlasti oma autos suitsetamisest, kui soovid selle väärtust säilitada. Üks peamiseid põhjuseid on suitsetamisega kaasnev tugev lehk, millest on sõidukit müüma hakates keeruline lahti saada. Ka mitmete lõhnakuuskede salongi riputamine ei pruugi aidata.

Peale selle tuleb arvestada, et suits muudab salongi detaile tuhmimaks ning kehvemal juhul isegi kollakas-pruuniks. Seesugune lõpp-tulemus kahandab su auto väärtust märgatavalt.

 

#5: Kontrolli regulaarselt tehnoseisukorda

Uunikum auto mootor

Kindlasti hoia silm peal oma auto tehnilisel seisukorral. Juba esimeste märguannete tekkimisel, et midagi võib olla mootori või muu sõiduki osaga lahti, tuleks koheselt pöörduda diagnostikasse ja seejärel remonti.

Kiire sekkumine probleemi korral on aga ainult üks auto väärtuse hoidmise valemi osa. Täiendavalt peaksid autot hooldama regulaarselt: vaheta õigeaegselt õli ning teatava kilometraaži möödudes intensiivselt kuluvaid mehhaanilisi detaile.
Siit leiad nimekirja tehnoülevaatusepunktidest asukoha järgi.

 

Lõppsõna: kuidas hoida oma auto väärtust, et vähem raha kaotada?

Isiklik auto kaotab ajas väärtust. Kui soovid müügihetkel sõiduki eest suuremat summat saada, siis jälgi siin artiklis välja toodud soovitusi.

Hoolda, paranda ja väldi auto väärtust kahandavaid harjumusi!