You are currently viewing Säilita auto välimus: kuidas autot õigesti pesta?

Säilita auto välimus: kuidas autot õigesti pesta?

Soovid auto keretööde pealt kokku hoida?

Mis liigub, see kulub. Kui soovid säilitada oma sõiduauto esinduslikku välimust, siis peab selleks aeg-ajalt investeeringuid tegema uue värvikihi ja muude ilutööde näol.

Siiski on võimalik regulaarse pesemise ja kerge hoolduse käigus auto kena pealispinda pikemalt alles hoida.

Selles blogipostituses uurimegi, milliste nippide abil saad oma auto välimuse võimalikult pikaaegselt säravaks jätta.


#1: Pese autoveljed esimesena

Alati tasub esimesena pesta autoveljed, sest need on sinu sõiduki kõige räpasemad detailid. Tavaliselt sobib puhastamiseks käsn, mida kasutad kere küürimiseks. Kui auto velgede seisukord on eriti kehv, siis tuleb võtta appi pehmete, ent vastupidavate harjastega abivahend, et vältida velgede kriimustamist.


#2: Puhasta autokere sammhaaval

Soovitame käia auto erinevad detailid sammhaaval üle. Kui oled autoveljed puhtaks küürinud, siis tasub jätkata katusega. See on hea strateegia, kuna puhastusvahendiga vesi voolab katusest allapoole teistele kereosadele, seeläbi hakates lahti leotama haakunud mustust.


#3: Leota kere enne seebitamist

Mõnikord jääb mustus kerele eriti kauaks seisma. Sel juhul on seda hilisema pesu käigus raskem eemaldada. Enne pesuvahendi lisamist lase auto veega üle. Taoline märgamine muudab kuivanud mustuse pehmemaks. Hiljem saad kiiremini räpasematest laikudest lahti.


#4: Tegele piisavalt loputusega

Kui hakkad autokere loputama, siis jälgi, et seep ei jätaks pinnale tülikaid kuivamisplekke. Pesuga kiirustades kipuvad koledad kuivamisplekid väga kergesti äsja puhastatud auto välimust rikkuma.


#5: Hoidu liigsest survest

Mõnele autoomanikule meeldib uhada sõiduki kere maksimaalse survega. Ja seda igal pesukorral! Sellise pesemise stiili harrastamine viib aga paratamatult kere kahjustamiseni. Seepärast väldi tugevat veesurvet ja pea piiri liialt tugeva lapiga nühkimise suhtes.


#6: Väldi õhu käes kuivamist

Pole sugugi saladus, et sõiduautol õhu käes kuivada laskmine jätab siia-sinna koledaid plekke. Kõige mõistlikum on kasutada mikrokiudlappi, mis imab korralikult vett ega kahjusta värvikihti. Soovitame velgede kuivatamiseks eraldi lappi kasutada.


Pikk jutt lühidalt: kuidas pesemisel auto head välimust säilitada?

Autopesust võib kujuneda lausa omaette teraapiavorm. Porisest ning räpasest metallikogust saab pesu tulemusena jälle viks ja viisakas neljarattaline kaaslane. See on alati rahuldust pakkuv vaatepilt!

Aga autopesu võib sõiduki kena välimust nii säilitada kui kahjustada. Kui järgid selles blogipostituses välja toodud soovitusi, siis muudad iga pesukorra jätkusuutlikumaks ettevõtmiseks.
Regulaarse välimuse eest hoolitsemisega panustad ühtlasi masina üldise turuväärtuse hoidmisele.

Meie põhilised nipid on siin:

  • Enne seebitamist leota autokere puhta veega.
  • Väldi õhu käes kuivatamist. Kasuta hoopis mikrokiudlappi.
  • Puhasta autokere erinevad detailid sammhaaval.
  • Pese veljed kõige esimesena puhtaks, kuna see on tavaliselt auto räpaseim osa.
  • Loputa auto keredetailid korralikult üle, et vähendada kuivamisplekke.
  • Ära kasuta pesemisel tugevat veesurvet, kuna see võib kere pindu kahjustada.