You are currently viewing Kui kulukas on sõiduauto omamine?

Kui kulukas on sõiduauto omamine?

Kas oled kunagi mõelnud, kui palju tegelikult autoomaniku staatus maksma läheb?

Aina rohkem eestlasi kasutab lühi- ja pikaajalisi rente isikliku auto omamise asemel. Põhjus on väga lihtne. Omaniku staatus maksab üsna palju. Ja üldjoontes ei lähe aasta-aastalt need kulud sugugi madalamaks.

Loomulikult ei saa veel rääkida rendiautode domineerimisest sõiduki omandivormi kontekstis. Aga aina laiemat kõlapinda saavutavad pikaajalise autorendi või sõiduki välküüri teenuseid pole võimalik eirata.

Selge on see, et antud trend jätkub, kuna eriti alustava autojuhina ei pruugita kõiki kulutusi ette näha. Ja käesolevas blogipostituses vaatamegi lähemalt, milliseid kulusid sõiduauto omamine kaasa toob.


#1: Kindlustus

Hind: alates 20 eurot kuus

Kohustusliku liikluskindlustuse igakuise makse suurus sõltub paljudest faktoritest. Teisisõnu on selle hinnastus dünaamiline. Kuigi summa kujuneb auto vanuse, mootori võimsuse ja muude näitajate põhjal, siis lisaks sellele sõltub hind ka konkreetsest kindlustuspakkujast.


#2: Kütusekulu

Hind: 60-100 eurot paagitäie kütuse kohta

Kütusekulu mõjutavad auto eripärad nagu mootori suurus ja kere raskus. Arvestataval määral mõjutab kütuse kulukust sõidustiil. Järsk, jõuline ja ebastabiilne juhtimine tähendab suuremaid kulutusi kütusele.


#3: Tehniline ülevaatus

Hind: 20-60 eurot

Tehnoülevaatus on Eestis kohustuslik. Ülevaatuse hind sõltub suuresti konkreetsest kohast. Küsitav summa võib olulisel määral erineda näiteks järgnevatel juhtudel:

Teed e-keskkonnas aegsasti broneeringu soodsad ülevaatuskohas.

Lähed viimasel hetkel kohale pigem kallima hinnakirjaga ülevaatusesse.

Veoauto hoolduses Aafrikas

#4: Hooldus

Hind: 150-300 eurot aastas

Siinkohal on jällegi hinnad äärmiselt kõikuvad, kuna summad erinevad töökodade ja automudelite lõikes. Siiski tuleks aastas vähemalt paarisaja euroga arvestada, eriti, kui tegu on vanema autoga, mis võib tavapärasest rohkem tööd nõuda.


#5: Rehvid koos vahetusega

Hind: 50-200 eurot/rehv, 20-40 eurot vahetus

Rehvide ostu ja vahetuse hinnad kõiguvad kõvasti. Odavaimad rehvid on enamasti toodetud Aasias vähem tuntud ettevõtete poolt. Kvaliteedi üle käib küll autosõprade seas palju vaidlusi, ent üldjuhul on soodsaima hinnaga rehvid siiski rahuldavad ja vastavad nõuetele.
Kallimad rehvid võivad pakkuda paremat haakuvust, seeläbi parandades sõidu pikaajalist ökonoomsust.

Kõdunenud ja lagunenud autokumm

Samuti erinevad rehvide vahetuspunktide hinnakirjad. Mõistlik on eelistada töökodasid, mis on professionaalsed ja kus tegutsevad kogemustega töömehed. Kehvasti paigaldatud rehvid võivad kaasa tuua küllaga probleeme ja osutuda teatud olukordades ohtlikuks.


#6: Remont

Hind: Paarisajast eurost mitmete tuhandeteni aastas

Remondikulud sõltuvad kahjustuste või probleemide asukohast ning ulatusest. Siin on niivõrd palju faktoreid, et keskmiseid hindu on võimatu välja tuua. Vanemate autode puhul on mõnikord mõistlikum uus auto soetada, kuna laiapõhjaline mootori taastamine võib äärmiselt kalliks minna.

Autoremont 1950ndatel

#7: Registreerimiskulud

Hind: 60 eurot ja rohkem korra kohta

Uue auto arvele võtmine maksab alates 60 eurost. Kõrgemad hinnad võivad kaasneda sel juhul, kui tood auto Euroopa Liidust või kolmandatest riikidest. Enne ostu sooritamist uuri alati kaasnevate maksude ja lõivude kohta.


#8: Parkimistasud

Hind: Tasuta või paarikümnest eurost paarisaja euroni kuus

Parkimiskulusid ei pea tasuma kõik autoomanikud. Kui sõidad peamiselt töö, kodu, suvila ja kaubanduskeskuste vahel, siis ei pea suure tõenäosusega parkimistasudega tegelema. Muudel juhtudel aga võib parkimine arvestatava osa igakuisest eelarvest hammustada.


#9: Autopesu

Hind: Tasuta või 5-60 eurot kuus

Autopesu on madalate kuludega, kui teed seda oma vahenditega. Küll aga võib regulaarne automaatpesulate kasutamine tunduvalt kallimaks variandiks kujuneda. Siin on tõesti tegu selge kohaga, kust on võimalik autoomanikel raha kokku hoida.


Pikk jutt lühidalt: isikliku sõiduauto rent ettevõttele

Sõiduauto omamine võib olla kallim kui esialgu ennustad. Seepärast soovitame soojalt kaaluda pikaaegse autorendi varianti. See on nagu isikliku sõiduauto omamine, ent hulganisti mugavam, paindlikum ja suurt pilti vaadates tihti ka soodsam.
Uuri lähemalt ja võta meiega ühendust juba täna.