You are currently viewing Tänapäevane autorent eraisikult: käest kätte autorendi võlud ja riskid

Tänapäevane autorent eraisikult: käest kätte autorendi võlud ja riskid

Kas oled kaalunud rentida auto eraisikult?

Siinkohal peame silmas peer to peer autorenti, mille menukus kasvab jõudsalt nii Eestis kui piiri taga. Kuigi tegu on kanda kinnitava variandiga, siis selle plusside ja miinuste kogusumma võib siiski pikaajalise autorendi kõrval kahvatuda.
Kui eesmärk on kaaluda erinevaid sõiduauto rentimise võimalusi, siis tasub kõrvutada mitut varianti, et lõpuks kõige parema lähenemise kasuks otsustada. Tänasel turul näemegi kahte värskemat viisi, kuidas teatud perioodiks autoomaniku staatust nautida.

Pikaajaline autorent ehk miniliising

Eraisikult autorent ehk ‘peer to peer’ jagamismajandus

Järgnevalt vaatame, kas eraisikult auto rentimise plussid kaaluvad üle mõne ettevõtte poolt pakutava pikaajalise autorendi teenuse hüved.


#1: Kulud

Nii eraisikult rentimise kui pikaajalise autorendi puhul ei pea üldjuhul tegelema järgnevaga:

  • Auto remont
  • Hooldustööd
  • Rehvide ost ja -vahetus

Seega, taoliste kulude kokku hoidmine on kindlasti mõlemaid variante iseloomustav pluss. Küll aga vajab mainimist, et pikaajalise rendi korral ettevõttelt saad veelgi rohkem eraldiseisvaid kulusid vähendada.

Näiteks BCS Auto pakub vajadusel kojameeste ja pirnide vahetust. Küll aga ei võta kõik eraisikutest rentijad taoliste kulude katmist iseenesest mõistetavana. Pikemaajalise rendi korral kiputakse tihti aina suuremat vastutuse jagu rentija kaela lükkama.


#2: Saadavus

Kasutades peer to peer rendiportaale võib õnnestuda edukalt pikaajalist autorenti teha. Kuid see ei pruugi alati toimida, sest lühikesed broneeringud võivad lootusetult auto kasutusaja ära jupitada.

Loomulikult pole see küsimus kuulutuse kaudu eraisikult rentimise korral. Sel juhul saad koheselt rentida näiteks üheksaks kuuks, kui see peaks autoomanikule sobima.

Ettevõttest pikaajaliselt rentides ei pea aga taoliste murede rinda pistma. Usaldusväärsest firmast saad endale sõiduauto mugavalt ja kiiresti, seejuures BCS Autost minimaalselt kaheks kuuks.

Avatud vana klassikalise auto uks

#3: Kindlustus

Rentides käest-kätte või eraisikute vahelise rendiportaali kaudu ei pruugi kaskokindlustus hinnas sisalduda. Sel juhul pead tegema eraldiseisvalt oma kasutuses olevale autole kasko või sõitma ilma täiendava kindlustundeta.

Kui otsustad pikaajalise autorendi kasuks, siis saad olla kindel, et kaskokindlustus on ilusti igakuise maksumuse sees. Antud lähenemine annab sulle kindluse, et ka kõige kehvemas olukorras on sul meelerahu tagav poliis olemas.


#4: Suhtlus ja tugi

Eraisikult ei saa oodata pidevat valmisolekut ka öötundidel sinu probleemidega tegelemiseks. Küll aga pakuvad sellist teenust korralikud täisteenusrendiga tegelevad ettevõtted. 24/7 kahjuabi ja jooksvate probleemidega tegelemine pole mitte kellegi vastutulek, vaid kliendi täiesti põhjendatud ootus.

Mees istub autos terava pilguga

Lõppsõna: eraisikult auto rentimine

Eraisikult auto rentimine jääb pikaaegset autorenti pakkuva ettevõttega võrreldes nõrgemaks variandiks. Firma kaudu teostatava pikaajalise autorendi raames saad nautida selliseid hüvesid:

  • 24/7 kahjuabi ja toetav teenindus.
  • Kõik autoga seotud hooldus- ja remondikulud kuutasu sees.
  • Piisav autode saadavus ja kaitse ootamatuste vastu.
  • Hinnas nii kohustuslik liikluskindlustus kui ka kaskokindlustus.

Kui soovid uurida lähemalt pikaajalise autorendi kohta, siis võta julgelt ühendust: helista telefoninumbrile 684 4800 (E-R 09:00-18:00) või saada e-kiri aadressile info@bcsauto.ee

Ehk oled mõlgutanud mõtteid elektriauto katsetamisest? Loe lisaks, milliseid plusse ja miinuseid toob kaasa kasvava trendiga elektriauto rentimine.