You are currently viewing Kuidas säästa raha välismaal auto rentimisega?

Kuidas säästa raha välismaal auto rentimisega?

Soovid välismaal autot rentida?

Kõlab nagu mõistlik plaan! Rendiauto annab vabaduse, mida ei saa võrrelda sõidugraafikutes tuhnimise ja ühistranspordis loksumisega. Rääkimata sellest, et rendiautoga pääsed ligi paikadele, kuhu bussid või rongid ei pruugi sugugi viia.

Kindlasti tasub enne reisil olles auto rentimist küllaldaselt eeltööd teha. Mida paremini oled vajaliku infoga varustatud, seda rahakotti säästvamaid ja mõistlikemaid otsuseid saad autot rentides teha.

Selles artiklis uurimegi lähemalt, kuidas välismaist autorendi kogemust soodsamaks muuta.

Seega, läksime!


#1: Ole ettevaatlik lisadega

Peamiselt turistidele suunatud rendifirmade üks priskemaid sissetulekuallikaid on erinevat tüüpi lisade pakkumine. Kui rendid auto pikemaks perioodiks, näiteks kaheks nädalaks, siis võib lisavarustus eelarve tunduvalt paisutama hakata, sest need hinnad on päevapõhised.

Siin on mõned näited rendifirmade poolt pakutavatest lisadest:

 • GPS-seade
 • WiFi Hotspot
 • Laste turvatool

Loomulikult on mõned lisad vajalikud ja vastav väljaminek pole sugugi tühja koha pealt tehtud. Näiteks enda turvatooli ei tari keegi pikale lennureisile kaasa. Küll aga, kui eesmärk on välismaal raha säästa, siis GPS-seadmena tasub pigem isiklikku nutitelefoni kasutada.


#2: Uuri lubatud riikide nimekirja

Kas plaanid rendiautoga naaberriike külastada?
Sel juhul uuri täpsemalt vastavate reeglite kohta. Autorendifirmade vahel erinevad eeskirjad olulisel määral.

Näiteks Euroopas autot rentides võid tihti külastada naaberriike, ent kaugemad regioonid jäävad lubatud raadiusest välja.


#3: Tee kahjude hüvitamise reeglid selgeks

Ootamatud avariid võivad juhtuda ka kõige kogenumate juhtidega. Eriti suur tõenäosus säilib välismaal ringi sõites, sest tavapäratud liiklusskeemid, autojuhtide temperament ja muu spetsiifika võib olulisel määral õnnetusse sattumise riski tõsta.

Seepärast tee alati selgeks, kuivõrd põhjalikku kattega on sinu rendiauto kindlustus. Sa ei pea tingimata välismaal autot rentides kindlustus otse firma kaudu võtma. Mõnikord on soodsam ajada asjad otse kindlustusseltsiga suheldes.

BMW esiots puruks

#4: Tee korralikult eeltööd

Kuigi erandeid leidub alati, siis keskeltläbi saad soodsama diili, kui broneerid rendiauto enne reisi algust. Viimasel minutil otse lennujaamast rentides esitatakse pigem ette rentimisega võrreldes krõbedam hind.

Pealegi saad kasutada erinevaid veebipõhiseid broneeringusaite, mis võrdlevad teenusepakkujate hindu ja tingimusi.

Küll aga ole alati kavalam ja kontrolli enne broneeringu sooritamist teenusepakkuja kodulehelt hind üle.


#5: Hoia kinni kohalikest seadustest

Rendiautoga kiirust ületades saabub hiljem kopsakas arve nii kohalikelt võimudelt kui ka rendifirmalt endalt. Seepärast tasub välismaal rendiautoga ringi sõites eriti ettevaatlik olla.

Ja reeglid ei puuduta ainult kiirust!
Mitmetes riikides on vaja tasuda kiirteemakse või panna alla teatud pikkusest laps kindlasti turvatooli. Kõik kohalikud reeglid erinevad, mistõttu tasub enne uude regiooni tõttamist vähemalt põhilised eeskirjad endale selgeks teha.


#6: Tagasta täis kütusepaagiga auto

Lõviosa rendifirmadest pakub võimalust tagastada tühjema paagiga auto. Rahakoti seisukohast pole kohe kindlasti tegu säästva variandiga. Kuigi esmapilgul võib see veidi aega kokku hoida, siis kokkuvõttes tasud mugavuse eest tunduvalt rohkem.

Tühja paagiga tagastamist võib muuta kallimaks kaks aspekti:

Kütusemõõdik
 • Nii mõnedki ettevõtted küsivad tankimise eest ühekordset täiendavat teenustasu.
 • Kütuseliitri hind tuleb kallim võrreldes iseseisva tankimisega.

Seepärast jäta enne tagastamist pigem veidi varuaega ja tangi auto iseseisvalt ära. Nii tuleb soodsam!


Pikk jutt lühidalt: kuidas välismaal soodsamalt autot rentida?

Auto rentimine annab reisil olles kirjeldamatu vabaduse. Jäävad ära tüütud passimised bussides-rongides ning stressirohked hilinemised. Pealegi pääsed autoga ligi põnevatele kohtadele, kuhu iialgi ühistransport ei ulatuks.
Siin on meie põhilised soovitused tasukohaseks autorendiks välismaal:

 • Järgi kõiki kohalikke seaduseid ja regulatsioone
 • Vali hoolikalt pakutavaid lisavõimalusi
 • Täida iseseisvalt auto kütusepaak enne tagastust
 • Uuri hindu ja variante enne reisi algust
 • Kontrolli, et rendifirma lubab kõikidesse riikidesse minna, kuhu plaanitud
 • Vaata üle kõik kindlustuse tingimused

Paljudes Euroopa riikides võid leida juba huvitavaid pakkumisi elektriauto rentimiseks. Siit leiad mugavama ülevaate asjaoludest, millega elektrisõiduki puhul arvesada.