You are currently viewing Sobivaim ja soodsaim autorent puhkusel – kuidas leida?

Sobivaim ja soodsaim autorent puhkusel – kuidas leida?

Sobivaim ja soodsaim autorent puhkusel – kuidas leida?

 

Sobivaim ja soodsaim autorent

Tihtipeale soovime me puhkusel võõral maal ka veidi rohkem ümbruskonnas ringi vaadata, kui ainult hotelli lähemas ümbruses ning teha seda iseseisvalt ja oma soovide kohaselt, bussi- ja rongigraafikutest sõltumata.

Kuidas leida aga sobiv ja sobiva hinnaklassiga autorent välismaal?

Üks faktor, mis turistidele autorendi äris kindlasti kasu toob, on juba tellitud auto vahetamise korral teenustasude ja tellimuse tühistamise puhul trahvide puudumine. See aga tähendab omakorda seda, et valikul, millene autorent on sobivaim, saab klient otsida parimat lahendust sisuliselt kuni selle hetkeni, kui ta juba reaalselt autorooli taga istub. Mõned lennujaamad on andnud kliendi tujumuutustele veelgi suuremad võimalused koondades kõik oma autorendifirmad ühte hoonesse, kuhu lennujaamast toob turiste mugav spetsiaalselt selleks tarbeks käima pandud bussi- või rongiliin.

Aga ikkagi nõuab mõningaid jõupingutusi, et leida parima hinnaga ja sobivaim autorent ning seda osaliselt ka seetõttu, et autorendifirmade vastavad interneti-tööriistad ei ole kaugeltki nii edasiarenenud kui nende kolleegidel lennutranspordi ja hotellinduse alal.

Leia sobiv autorent varakult ja kontrolli selle maksumust

“Broneeri varakult ja sageli” on hea mantra, mida autorendi puhul järgida ning seda eriti siis, kui autot läheb vaja nö. kõrgajal. Eelduslikult võivad pühad tuua siinkohal erandi tavalistesse autorendi hindadesse, tuues aga üllatuslikult sageli kaasa hoopis hinnalanguse. See on seletatav sellega, et autorendi firmad määravad tavaliselt varasemalt pühadeks kõrgema hinna, aga need hinnad langevad hiljem peaaegu alati. Seetõttu on alati parim viis broneerida autorent võimalikult varakult ja seejärel selle maksumus korduvalt üle kontrollida.

Vaata ka hinnast kaugemale

Vastavalt 2012. aastal läbiviidud uuringutele otsustab 4 turisti 10st autorendi ikkagi selle hinna põhjal, aga sageli peaks arvestama ka näiteks klienditeeninduse taset ja lisanduvaid teenustasusid. Nii võib näiteks madalama hinnaga autorent anda tagasilööke klienditeeninduse kvaliteedi osas. Kindlasti peaks kaaluma ka seda, kas valitud autorent sisaldab ka piiramata läbisõitu, kas rendiautoga sõitmisele on ka mingeid piiranguid sellega läbitava piirkonna osas ning millised on autorendi teeninduspunkti töötamise ajad. Nii näiteks suletakse väljaspool lennujaama asuvad autorendi teeninduspunktid nädalavahetustel tihtipeale varem ning hilisema saabumise korral vormistatakse autorent ühe lisanduva päevaga.

Kui välismaal reisimise asemel tekib soov hoopiski kodumaal puhkust nautida, siis loe lähemalt, miks on ka sel puhul pigem kasulik laenutada auto.