You are currently viewing Säästunipid: 4 viisi, kuidas autot kokkuhoidlikult kasutada

Säästunipid: 4 viisi, kuidas autot kokkuhoidlikult kasutada

Oleme juttu teinud üldkulude säästlikkusest täisteenusliisingu puhul. Olenemata sellest, kas oled auto omanik või rentnik, tasub alati järgida olulisi soovitusi, mis optimeerivad autokasutamist ning aitavad kulusid kokku hoida.

Säästunipp 1 – hoidke autorehvid õige rõhuga

Rehvide rõhkKütuse tarbimisest u 20% on tingitud rehvide veeretakistusest, seega tuleb autorehvid hoida õige rõhuga. Tühjadel rehvidel on suurem veeretakistus ning see suurendab kütusekulu. Kui rehvid on, tootja poolt määratud, õige rõhuga on teil võimalik säästa u 5% kütust. Soovitav on rehvide rõhku kontrollida 1x kuus. Samuti on oluline teada, et õige rõhuga rehvid on ohutumad ning peavad kauem vastu!

Säästunipp 2 – eemalda autost kõik üleliigne

Asju täis autoEemaldage pagasiruumist ning istmetelt kõik, mida teil tarvis ei ole! Mida raskem on auto, seda suurem on mootori koormus ning nii kulub ka kütust rohkem. Iga 50kg kohta suureneb kütusekulu ühe- kahe protsendi võrra. Samuti on mõtekas eemaldada tühjalt seisvad katuseraamid.

Säästunipp 3 – kasutage võimalikult kõrget käiku

Säästunipp - kõrge käikKõrgemad käigud on kütusekulu seisukohast kõige ökonoomsemad! Jälgige liiklust ning kui olete veendunud, et see on ohutu, kasutage kõrgemat käiku!

Säästunipp 4 – sõitke õigel sõidukiirusel ning ühtlaselt

Säästunipp - ühtlane sõidukiirusPüüdke hoida ühtlast kiirust! Püüdke jälgida liiklust ette; pidev kiirendamine ja pidurdamine paneb mootori rohkem kütust tarbima. Seega on kütuskulu väiksem ühtlase sõidu puhul.